Vse o 2. cvenskem krosu in pohodu

      Komentarji so izklopljeni za Vse o 2. cvenskem krosu in pohodu

Kros in pohod se bosta odvila v okviru dneva športa, ki bo v nedeljo, 24. junija, v Športnem parku Cven. Prijave zanju se začnejo zbirati ob 9.15, kros pa se začne ob 10.00. Po daljši poti se bodo ob 9.45 naokoli odpravili tudi pohodniki. Prijavnina za kros in pohod znaša 3 EUR (udeleženci prejmejo pollitrsko plastenko vode, malico in zahvalo za udeležbo).

Prav tako kot lanska prva bo letošnja druga izvedba krosa športnike peljala po debeli senci obmurskih gozdov. Krajša proga meri 4,2 kilometra in jo tekači že poznajo, nova proga pa je dolga 8 kilometrov. Obe najprej vodita mimo nogometnega igrišča proti Spodnjemu Krapju, kjer krajša zavije desno, daljša pa levo proti Golniku in se nato po gozdni poti nadaljuje proti ižakovskemu brodu, vendar prej zavije desno na pot ob Muri. S krajšo se ponovno združi v gozdu med gramoznico in Gezovimi jamami.

Kros ni tekmovalne, temveč rekreativne narave, zato čas in zmagovalci niso v ospredju.

Vabljeni vsi ljubitelji narave – tisti s tekaškimi copati in tisti s pohodniškimi čevlji, da raziščete lepote sveta ob Muri. Se vidimo!